Tasty fragrant refreshing mojito with lime and mint on wet black table in bar or restaurant. Blue liqueur and cocktail mojito.

4 nestárnoucí a jednoduché Bucanero koktejly

Bucanero je rum, který si můžete vychutnat samostatně, ať už na kostkách ledu nebo bez nich. Stejně tak si ho ale můžete v míchaných drincích, které vás svou chutí  přenesou na slunečnou pláž či slavnostní večírek. V dnešním článku vám doporučíme pár našich velmi oblíbených receptů, které hravě zvládnete doma. Stačí vám k tomu láhev Bucanera a pár přísad. 

Dominicano Libre

Osvěžující, klasický drink, který nikdy neomrzí. Do vysoké sklenice nalijte přiměrné množství Capitan Bucanero Elixír (podle toho, jak silný chcete mít koktejl), doplňte led a kolu. Captain Bucanero Elixír můžete nahradit také naším zralým rumem Anejo, díky čemu vznikne populární Cuba Libre Special. Mimochodem, právě Cuba Libre patří mezi nejpopulárnější koktejly na světě. Při jeho pití nespěchejte, ale vychutnávejte. Jen tak pocítíte skvělou chuťovou kombinaci i kvalitu našich rumů.

Dominicano Ginger

Naše nejoblíběnější kombinace. Zamilují si ji všichni, kteří mají rádi něco ostřejšího. Něco co má šmrnc. Protože ten koktejlu Dominicano Ginger rozhodně nechybí. Připravíte si ho snadno. Stačí vzít Capitan Bucanero Elixír a doplnit jej zázvorovou limonádou Pimento. Uvidíte, že sametová chuť Bucanera s ostrou limonádou vás ohromí. Doporučujeme koktejl doplnit limetkou a servírovat v našem plecháčku.

Mojito

Jeden z nejslavnějších koktejlů, kterému holdoval i sám Hemingway. Jeho historie sahá až 500 let do minulosti. Mluvíme samozřejmě o Mojitu. Potřebovat na něj budete bílý rum Captain Bucanero Bianco, sodu, limetku, mátu a třtinový cukr. Stačí ve vysoké sklenici rozmačkat na kousky nakrájenou limetku, mátu a cukr, přidat led, zalít bílým rumem a následně sodou. 

Klasické Mojito můžete vylepšit přidáním MONIN pyré (například borůvka, jahoda, malina, yuzu a liči), případně přidáním medu či zázvoru. 

A pokud stejně jako my nefandíte rozpuštěnému ledu v drinku, můžete si vytvořit speciální led – stačí zmrazit mix vody, limetkové šťávy a cukru. Díky tomu váš rumový koktejl neztratí na chuti ani potom, co se led rozpustí.

V zimních měsících pro vás máme i teplou variantu, kterou najdete v článku s horkými koktejly.

Piňa Colada

I když Piňa Colada pochází původně z Puerta Rica, vychutnat si ho můžete i s naším dominikánským, bílým rumem. Tento populární drink má dokonce svůj vlastní den, který se slaví 10. června. Ale na co čekat? Pokud máte chuť, udělejte si ho třeba hned. Potřebovat budete Capitan Bucanero Blanco, MONIN pyré Kokos a ananasový  džus.  Vše pečlivě smíchejte a podávejte ve vysoké sklenici.

Share on facebook
Share on print
Share on email